Вицепрезидентът на Българския футболен съюз Атанас Фурнаджиев от Банско изрази категоричното си недоволство от решението на Съдийската комисия да смени първоначално назначения главен съдия Георги Давидов с Геро Писков за полуфиналния реванш за Купата на България между ЦСКА и Лудогорец. Според Фурнаджиев тази смяна е била „грешка под натиск от ЦСКА“.

Мачът, който се състоя през април 2025 година, завърши при нулево равенство и класира „армейците“ на финал в турнира. Въпреки че Геро Писков не остави особени впечатления и не допусна сериозни грешки по време на срещата, Фурнаджиев е на мнение, че самото решение за смяна е било неправилно и е подкопало доверието в съдийството.

„Има зачестили съдийски грешки в първенството и това е притеснително. Смяната на Давидов с Писков е поредният пример за намеса, която не бива да се допуска. Решението е било взето под натиск от ЦСКА“, заяви Фурнаджиев, който е добре познат в Банско като успешен бизнесмен и дългогодишен деятел в спорта.

Вицепрезидентът на БФС не пропусна да коментира и бъдещето на българския футбол. Той изрази убеждението си, че развитието на младите играчи е ключово за успехите на националния отбор. „Националният ни тим се нуждае от гръбнак от поне петима футболисти, които играят титулярно в топ 5 европейските първенства. За да се стигне до там, трябва да работим активно за развитието на талантливите млади българи“, подчерта той.

От следващия сезон в Първа лига ще влезе в сила ново правило, според което всеки отбор ще трябва да има поне един български футболист до 23 години в стартовия си състав. „Това е стъпка в правилната посока и вярвам, че ще даде шанс на повече млади таланти да се докажат“, коментира Фурнаджиев.

Заедно с това БФС е стартирал и проект „Мисия Талант“, в който участва фирма за анализ на детско-юношеския футбол. Създадена е и Академия БФС за таланти, разположена в базата в Бояна, където треньори от съюза и националните отбори ще работят с най-перспективните млади футболисти в страната.

Освен с футбола, Атанас Фурнаджиев е свързан и със зимните спортове. Той бе преизбран наскоро за президент на Българската федерация по биатлон и продължава да работи активно за развитието на този красив спорт у нас, включително и в родния му Банско, който е утвърден зимен център.